O zvířatech

Porody a péče o mláďata u králíků, vhodná forma krmiva pro nosnice; to jsou témata, která vás zajímají. Ať chováte zvířata pro potěšení nebo hospodářský užitek, vždy vám nabídneme užitečné a praktické informace. Pečlivě vybíráme témata týkající se správného chovu a péče. Rádi se s vámi podělíme o nové poznatky, zajímavé případy a odborná doporučení. Příspěvky můžete šikovně filtrovat dle kategorií.

Výživa a krmení zakrslých králíků

10.dubna 2024 Zveřejnil: Ing. Lucie Humeni

Chov zakrslých králíků jako domácích mazlíčků získává stále více příznivců. Nevyžaduje velké množství prostoru a je ideální pro lidi, kteří žijí v menších domácnostech nebo bytech. Zakrslí králíci jsou také velmi přátelští, takže se není čemu divit, že si je lidé vybírají pro tento účel čím dál častěji. Stejně jako u všech zvířat je i pro zakrslého králíka klíčová správná výživa.

VÝŽIVA A KRMENÍ JELENOVITÝCH

01.března 2024 Zveřejnil: Ing. Lucie Humeni

Čeleď jelenovití (jeleni, daňci, srnci) hrají klíčovou roli v ekosystémech a v českých lesích jsou krásným příkladem divoké přírody. Správná výživa je pro lesní zvěř klíčovou pro zachování dobrého zdraví a vitality. V tomto článku se podíváme na některé důležité aspekty výživy a krmení lesní zvěře.

Slepice a snáška

19.února 2024 Zveřejnil: Ing. Lucie Humeni

V posledních letech se zvyšuje obliba chovu nosnic v domácích podmínkách. Tento trend může být ovlivněn několika faktory. Jedním z nich je jistě vyhledávání kvalitních potravin, snaha o udržitelnější životní styl a touha lidí po větší nezávislosti. Chov nosnic v domácím prostředí taktéž umožňuje majitelům mít kontrolu nad podmínkami chovu zvířat a kvalitou výživy, kterou jim poskytují. Pro některé lidi je důležité vědět, co jejich zvířata přijímají za krmivo a preferují potraviny vyprodukované ve vlastním dohledu. V tomto článku se zaměříme na nosnice, snášku a kvalitu vajec.

Plemena slepic

26.října 2022 Zveřejnil: Tým specialistů na chov drůbeže Energys Hobby

Slepice jsou nejpočetnějším ptačím druhem vůbec, a to s 26 miliardami chovaných zástupců. Nebude tedy překvapením, že se dělí hned do několika skupin podle různých hledisek. Jaké dělení je to nejčastější, a která plemena slepic byste určitě měli znát?

Ze života slípky aneb jak dlouho slepice žije

03.října 2022 Zveřejnil: ým specialistů na chov drůbeže Energys Hobby

Při chovu slepic možná leckoho napadne, jak dlouho vlastně taková slepice žije. Na tuto otázku není jednoznačná odpověď. Vždy záleží na několika faktorech - některé ovlivnit můžete, některé bohužel ne. Jak můžete přispět k dlouhému životu svých slípek a jak takový život opeřence probíhá?

Restrikce krmení králíků

07.července 2022 Zveřejnil: Bc. Anežka Turnovcová & Ing. Lucie Humeni

Velmi významným vlivem na užitkovost a následnou kvalitu masa je výživa. Z pohledu výživy králíků je často využívanou manipulací restrikce krmiva. Restrikcí rozumíme techniku krmení, při které je nějakým způsobem omezována krmná dávka. Rozlišujeme restrikci kvalitativní a kvantitativní.

Aktualita

E-book

E-book Králíci II. část zdarma

Registrujte se k odběru newsletteru Energys Hobby a získejte zdarma e-book Králíci II.