O zvířatech

Porody a péče o mláďata u králíků, vhodná forma krmiva pro nosnice; to jsou témata, která vás zajímají. Ať chováte zvířata pro potěšení nebo hospodářský užitek, vždy vám nabídneme užitečné a praktické informace. Pečlivě vybíráme témata týkající se správného chovu a péče. Rádi se s vámi podělíme o nové poznatky, zajímavé případy a odborná doporučení. Příspěvky můžete šikovně filtrovat dle kategorií.

Slepice a snáška

19.února 2024

V posledních letech se zvyšuje obliba chovu nosnic v domácích podmínkách. Tento trend může být ovlivněn několika faktory. Jedním z nich je jistě vyhledávání kvalitních potravin, snaha o udržitelnější životní styl a touha lidí po větší nezávislosti. Chov nosnic v domácím prostředí taktéž umožňuje majitelům mít kontrolu nad podmínkami chovu zvířat a kvalitou výživy, kterou jim poskytují. Pro některé lidi je důležité vědět, co jejich zvířata přijímají za krmivo a preferují potraviny vyprodukované ve vlastním dohledu. V tomto článku se zaměříme na nosnice, snášku a kvalitu vajec.

Plemena slepic

26.října 2022

Slepice jsou nejpočetnějším ptačím druhem vůbec, a to s 26 miliardami chovaných zástupců. Nebude tedy překvapením, že se dělí hned do několika skupin podle různých hledisek. Jaké dělení je to nejčastější, a která plemena slepic byste určitě měli znát?

Ze života slípky aneb jak dlouho slepice žije

03.října 2022

Při chovu slepic možná leckoho napadne, jak dlouho vlastně taková slepice žije. Na tuto otázku není jednoznačná odpověď. Vždy záleží na několika faktorech - některé ovlivnit můžete, některé bohužel ne. Jak můžete přispět k dlouhému životu svých slípek a jak takový život opeřence probíhá?

Restrikce krmení králíků

07.července 2022 Zveřejnil: Bc. Anežka Turnovcová & Ing. Lucie Humeni

Velmi významným vlivem na užitkovost a následnou kvalitu masa je výživa. Z pohledu výživy králíků je často využívanou manipulací restrikce krmiva. Restrikcí rozumíme techniku krmení, při které je nějakým způsobem omezována krmná dávka. Rozlišujeme restrikci kvalitativní a kvantitativní.

Jak na čmelíky u slepic

17.června 2022

Zdraví vašich slípek patří k nejdůležitějším věcem, které byste měli ve svém chovu hlídat. Pokud hejnu něco chybí nebo má zdravotní problém, projeví se to poklesem snášky nebo změnou chování. Jednou z takových situací je napadení čmelíky. Jak tohoto parazita poznat a vyhnat ze života vašich opeřenců?

Kokcidióza králíků

25.května 2022 Zveřejnil: Ing. Lucie Humeni

Jedním z celosvětově nejčastějších a nejrozšířenějších parazitárních onemocnění králíků je kokcidióza, se kterou se za život setká většina chovatelů a kolikrát má vysoké negativní ekonomické dopady. Nejčastěji se vyskytuje v intenzivních chovech, ale může se vyskytnout i u velmi dobře ošetřovaných králíků nebo u divoce žijících králíků.

Aktualita

E-book

E-book Králíci II. část zdarma

Registrujte se k odběru newsletteru Energys Hobby a získejte zdarma e-book Králíci II.