Jak vybrat krmivo pro králíky

Řada krmiv pro králíky Energys hobby vychází vstříc potřebám chovatelů i samotných zvířat. Svým složením akcentují fází výkrmu či účel chovu. V produktové řadě najdete i granule s kokcidiostatikem. Jaké krmivo tedy vybrat?

V nabídce najdete krmiva pro výkrm králíků, krmiva pro odstav mladých králíků nebo pro samice králíků, ale i speciální krmivo pro výstavní králíky

Krmiva pro králíky

Králík Start

Krmivo vyvinuté speciálně pro mladé králíky, které pomáhá významně snížit úhyn v období okolo odstavuPoužívejte ho od začátku příjmu krmiva do 4 – 6 týdnů po odstavu, poté přejděte na výkrmovou směs. Více o krmivu Králík Start

  •  Pro mladé králíky do 4 - 6 týdnů po odstavu 

Králík Klasik ForteKrmiva pro výkrm králíků

Výkrmová směs určená pro výkrm králíků až do doby min. 5 dní před porážkou. Díky obsahu kokcidiostatika snižuje mortalitu zvířat. Více o krmivu Králík Klasik Forte. 

  • Vhodné pro výkrm do doby min. 5 dní před porážkou
  • Podporuje vysokou zmasilost a dobrý  zdravotní stav
  • Obsahuje kokcidiostatikum

Králík Klasik

Výkrmová směs je vhodná po celou dobu výkrmu včetně závěrečné fáze před porážkou. Neobsahuje kokcidiostatikum. Více o krmivu Králík Klasik. 

  • Podporuje vysokou zmasilost
  • Vhodné po celou dobu výkrmu

Králík Gold Forte

Prémiová výkrmová směs ideální svým složením pro březí a kojící samice. Velmi dobře lze použít také pro intenzivní výkrm králíků do období min. 5 dnů před porážkou. Podporuje vysokou zmasilost a rychlý růst králíků. Obsahuje kokcidiostatikum, čímž snižuje riziko úmrtnosti. Více o krmivu Králík Gold Forte. 

  • Pro březí a kojící samice
  • Vhodné i pro intenzivní výkrm
  • Obsahuje kokcidiostatikum

Králík ChampionKrmivo pro výstavní králíky

Krmivo bez antikokcidika určené pro výstavní králíky. Díky svému unikátnímu složení významně podporuje kvalitu a růst srsti, čímž pomáhá k dosažení výborných výsledků na výstavách. Podávejte min. 2 měsíce před začátkem výstavní sezóny. Více o krmivu Králík Champion. 

  • Pro výstavní králíky 

Dávkování krmných směsí

Doporučená denní spotřeba je pouze orientační a je závislá na plemeni, kondici a fázi růstu daného králíka. V daných denních dávkách není počítáno s dokrmováním senem apod.

Krmiva s kokcidiostatiky nekombinujte s jinými krmivy a surovinami (např ječmen či seno) ani s jinými kokcidiostatiky. Dodržujte také délku ochranné lhůty a zakrmujte směs max. 5 dní před porážkou. 

Dávkování krmiv pro králíky

 

Kde krmiva pro králíky koupit?

Krmiva můžete pořídit u celé řady distributorů v České republice i na Slovensku. Podívejte se, který je nejblíž vašemu domovu. 

Aktualita

E-book

E-book Králíci II. část zdarma

Registrujte se k odběru newsletteru Energys Hobby a získejte zdarma e-book Králíci II.