Jak vybrat krmivo pro nosnice

Krmiva Energys Hobby nabízí vlastní produktovou řadu pro nosnice. Které krmivo je pro Vaše nosnice nejvhodnější a jak si poradit s jeho výběrem se dozvíte v tomto článku.

Produktová řada Energys Hobby pro nosnice uspokojí každého chovatele. Je totiž určena pro všechna vývojová stádia nosnic – odchov kuřic, nosnice ve snášce či plemenné nosnice. Každý typ krmiva obsahuje vyvážený poměr živin. Usilujete-li o vysokou produkci vajec s pevnou skořápkou, doporučujeme granulované krmivo Nosnice Gold. Upřednostňujete-li spíše sypké krmivo, vyberte směs Nosnice Klasik. Pro plemenné slepice je určena granulovaná směs Nosnice Repro, která podporuje vyšší líhnivost a zdárný vývoj embryí ve vajíčku. Granulovaná, sypká a drcená krmiva nabízíme v 10kg a 25kg baleních.

 

Krmiva pro kuřata a nosnice

Kuře Mini Krmivo pro odchov kuřic

Kuře Mini je drcená krmná směs bez kokcidiostatika vhodná pro odchov kuřic nosného typu do konce 4. týdne věku. Obsahuje vyvážený poměr živin podporující správný vývoj kuřete.

  • Bez kokcidiostatika
  • Pro kuřata do 4. týdne věku

Kuře Midi

Krmivo Kuře Midi je určeno pro fázi odchovu kuřic nosného typu mezi 5. a 20. týdnem věku. Svým složením napomáhá ke správnému rozvoji organismu a k budoucí vysoké užitkovosti. Neobsahuje kokcidiostatikum. Dostupné je v sypké a granulované podobě.

  • Bez kokcidiostatika
  • Pro kuřice v 5.-20. týdnu věku

Nosnice Klasik Krmivo pro nosnice

Sypká krmná směs Nosnice Klasik je určená pro nosnice ve snášce. Svojí hrubě šrotovanou strukturou přispívá k maximální užitkovosti.

  • Pro nosnice, které jsou ve snášce
  • Sypká směs

Nosnice Gold

Nosnice Gold je granulované krmivo pro nosnice ve snášce. Vyvážený obsah živin podporuje vysokou produkci vajec, pevnou skořápku a krásnou barvou žloutku.

  • Pro nosnice, které jsou ve snášce
  • Granulované krmivo

Nosnice Repro

Granulované krmivo pro plemenné nosnice nabízíme pod názvem Nosnice Repro. Díky zvýšenému obsahu vybraných látek podporuje plodnost, vyšší líhnivost a zdárný vývoj embryí ve vajíčku.

  • Plemenné nosnice
  • Vyšší počet vylíhnuté drůbeže

 

Dávkování krmných směsí pro drůbež

Doporučené dávkování je orientační. Závisí na mnoha faktorech jako je plemeno nosnice, v jaké je kondici, fázi odchovu nebo snáškového cyklu.

V uvedených denních dávkách znázorněných v tabulce se nepočítá s dokrmováním slepic a kuřat zelenou pící a dalšími obilovinami nebo plodinami. Pokud se některé z těchto produktů budou používat, je třeba počítat se snížením spotřeby krmné směsi dokonce i o polovinu.

Doporučená denní dávka (v gramech) na 1 zvíře

Doporučené dávkování krmivem pro nosnice

 

Energys Hobby nabízí také produktovou řadu pro brojlery

Brojler Mini Forte pro intenzivní výkrm brojlerových kuřat do 14. dne stáří 
Brojler Midi Forte pro intenzivní výkrm brojlero od 15. dne věku
Brojler Maxi pro závěrečnou fázi výkrmu

 

Jak a kde lze naše krmiva koupit?

Krmiva lze zakoupit v České republice, na Slovenku i v Maďarsku. Naši distributoři Vám ochotně pomohou a rádi vám vyjdou vstříc..

Aktualita

E-book

E-book Králíci II. část zdarma

Registrujte se k odběru newsletteru Energys Hobby a získejte zdarma e-book Králíci II.