Prasata

Výkrm prasat

19.červen 2020 Zveřejnil: Tým Energys hobby

K dosažení dobrého zdravotního stavu prasat je nezbytné, aby základem krmné dávky byla jadrná krmiva. Jejich výběr je limitován nejen možnostmi chovatele, ale i zvolenou alternativou hospodaření. Například v pravidlech ekologického zemědělství se vedle pestré skladby krmné dávky klade důraz na to, aby se zkrmovala v bio režimu vypěstovaná krmiva.

Venkovní chov prasat

11.květen 2020 Zveřejnil: Tým Energys hobby

Z volného chovu se prasata postupně přesunula do uzavřených stájí, které se v komerčních chovech vyvinuly v sofistikované ustájovací kapacity využívající technologie nejen pro automatizované systémy krmení a napájení, ale i pro řízení stájového prostředí. V souvislosti s poptávkou po zdravých produktech od šťastných zvířat se však v Evropě již delší dobu prosazují trendy ekologického zemědělství a chov prasat na farmách tak prožívá svou renesanci.

Chov prasat

15.duben 2020 Zveřejnil: Tým Energys hobby

Prasata doprovázejí člověka již hodně dávno. Podle některých zdrojů se začala chovat především pro maso již v devátém tisíciletí před naším letopočtem, kdy byla domestikována. Z volného chovu se prasata postupně přesunula do uzavřených stájí. Jak probíhá chovatelská rutina v chovu prasat?

Aktualita

E-book

E-book Nosnice zdarma

Registrujte se k odběru našeho newsletteru a získejte zdarma e-book NOSNICE: Tipy a triky aneb na co si dát pozor v domácím chovu