Jak krmit křepelky

Za poslední desetiletí se stala křepelka japonská drůbeží s nejvyšším nárůstem jejich počtu v drobných chovech. Mezi důvody rozšíření můžeme řadit rostoucí oblibu křepelčích vajíček produkovaných v omezených prostorových podmínkách, její rychlý vývoj do nástupu snášky a určitá skromnost ve výživě.

Japonské křepelky rychle rostou a již v 6 týdnech věku jsou pohlavně dospělé. Nosné typy snáší více než 300 vajec za rok o průměrné hnotnosti 10 - 11 g. Relativní užitkovost křepelek je vyšší než relativní užitkovost slepic, proto i výživové nároky křepelek jsou vyšší než u nosnic. Pokud tedy chceme uspět, není úplně ideální improvizovat. Dříve mnoho chovatelů používalo krmiva určená pro krůty, která však neodpovídala zejména svojí strukturou. Naštěstí dnes jsou už k dispozici speciální krmné směsi i pro křepelky.

Jaké krmivo pro křepelky zvolit?

Pro odchov (do 6 týdnů věku) je vhodná krmná směs obsahující okolo 24% dusíkatých látek. Z našeho portfolia doporučujeme směs Křepelka Mini. Pro křepelky k produkci vajec přejděte od 7. týdne na směs s obsahem cca 19% dusíkatých látek. Pro tuto fázi použijte náš výrobek Křepelka Gold. Pokud jsou zvířata příliš ztučnělá, je možné doplnit do krmné dávky malé procento pšeničného šrotu.

Výkrm křepelek trvá pouhých 6 - 7 týdnů. Pro tento účel používáme také krmivo Křepelka Mini, které lze v závěrečné fázi výkrmu (cca 1 - 1,5 týdnu před porážkou) doplnit 20% kukuřičného šrotu.

* Již jsou speciálně vyšlechtěná masná plemena s hmotností kolem 0,5 kg.

Aktualita

E-book

E-book Králíci II. část zdarma

Registrujte se k odběru newsletteru Energys Hobby a získejte zdarma e-book Králíci II.