Aktuality

AKCE 25 + 2 KG GRATIS

27.únor 2020

Kupte v březnu a dubnu krmivo pro NOSNICE GOLD nebo KLASIk a získejte 2kg GRATIS!

Článek: POTŘEBY PRO CHOV KRÁLÍKŮ

20.únor 2020

Základní chovatelská výbava a zařízení jsou nutností pro úspěšný chov králíků jakékoliv kategorie. Konkrétní potřeby odpovídají účelů chovu, např. pro výstavy, pro masnou produkci, pet chovy apod.

Článek: MASNÁ PLEMENA OVCÍ

18.únor 2020

Z plemen s masnou užitkovostí se v České republice chovají berrichone du Cher, bleu du Maine, charollais, dorper, hampshire, německá černohlavá ovce, oxford down, suffolk a texel. Nejpočetněji je zastoupené plemeno suffolk, taxel a charollais.

Článek: JAK OCHOČIT KRÁLÍKA

31.leden 2020

Vlohy pro „přítulnost“ jsou částečně vrozené a zčásti ovlivněné vnějším prostředím. Při ochočování králíka je nutné postupovat podle doporučených pokynů...

Článek: CHOV OVCÍ V ČESKÉ REPUBLICE

21.leden 2020

Podle údajů Svazu chovatelů ovcí a koz, z.s. bylo v kontrole užitkovosti za rok 2018 bezmála jednadvacet tisíc bahnic (20 791 kus) v zastoupení šestatřiceti plemen, včetně jedné syntetické dojné linie.

Článek: JAK SE STARAT O KRÁLÍKA

09.leden 2020

Správnou péčí z hlediska ustájení, krmení a napájení a zacházením lze předejít značné části onemocnění, neboť je zabezpečen dobrý zdravotní stav králíka.

Článek: CHOVATELSKÉ POSTŘEHY K CHOVU OVCÍ

08.leden 2020

Ovce poskytují všestranný užitek – maso, mléko i vlnu. Přitom mohou dobře posloužit i k údržbě krajiny. V článku jsme shrnuli chovatelské postřehy a zkušenosti z chovu ovcí.

Nadílka v Kostelci

31.prosinec 2019

Na složitou životní situaci svého souseda nás upozornila paní C. Její soused žije sám, jedinou jeho rodinou jsou milovaná zvířátka, která s ním sdílí dvorek, kde dožívají - slepice, králíci, toulavé kočky a pes. Proto jsme vyrazili o Vánocích do Kostelce a udělali radost nejen hospodáři, ale hlavně obyvatelům jeho dvorku, kteří se s nadšením přiběhli podívat, co je dnes dobrého na zub a do zobáčku...

Šťastný nový rok!

27.prosinec 2019

Děkujeme všem, že jste s námi. Do nového roku 2020 vám přejeme mnoho zdraví a pohody doma i na pracovišti!

Aktualita

Jen

Jen v březnu a dubnu