Návštěva u chovatele koz

Zajímalo nás, jak jsou naši zákazníci spokojeni s našimi produkty pro ovce a kozy, proto jsme na Slovensku jednoho navštívili. Co jsme se od něho dozvěděli, se dočtete po kliknutí na název této aktuality.

Před nějakým časem jsme navštívili rodinu Halásovu ze Zlatých Moravců (Slovensko), kteří se aktivně věnují chovu králíků, drůbeže a koz. Již více jak 5 let od nás odebírají produkty Jehně a Ovce Uni, tak nás zajímalo, jak jsou s nimi spokojeni.

Jaké plemeno chováte?

Chováme Kozu hnědou krátkosrstou, 5 koz a 2 kozly. Z jejich mléka vyrábíme různé sýry a další mléčné výrobky.

Pozorovali jste nějaké změny, když jste přešli na naše produkty?

V granulích Jehně a Ovce Uni je obsaženo, oproti tomu co jsme jim podávali předtím, více minerálů. Kůzlata po nich jsou větší a vitálnější. Měli jsme problém s měkkými kopýtky. Nyní už jsou krásně tvrdá a nemáme s paznehty žádný problém.

Kozy jsou teď také lepší. Po porodech byly hubené. Nyní jsou čilejší a dojíme i více mléka, které je tučnější, což oceňujeme především při výrobě sýrů. Spotřebu máme velkou, protože na 1 kg sýra je potřeba 10 l kozího mléka.

 

Celkově jsme s produkty značky Energys hobby spokojeni. Určitě vám zůstaneme věrni, protože na našich zvířatech vidíme, že dostávají v krmivu vše potřebné a pěkně prospívají. Vřele ho doporučujeme i ostatním chovatelům.